Dystrybutory filtrujące wodę
Znaczenie wody dla człowieka

Znaczenie wody dla człowieka

 

Woda stanowi ok. 70% masy dorosłego człowieka. Pełni różnorodne role, min. bierze udział w kontrolowaniu ciepłoty ciała, usuwa zbędne produkty przemiany materii, transportuje substancje odżywcze, jest niezbędnym składnikiem płynów ustrojowych. Ma kluczowe znaczenie dla pracy mózgu, układu krwionośnego i wydalniczego.

Odwodnienie prowadzi do osłabienia, przyspieszenia akcji serca, problemów z koncentracją i przemianą materii.  Picie nieregularne dużej ilości wody może się przyczynić do zatrzymania wody w organizmie skutkującego opuchlizną kończyn, przyrostem masy ciała, cellulitem.

Woda pita regularnie pomaga utrzymać dobre samopoczucie i redukować masę tkanki tłuszczowej. Woda ma 0 kalorii!

„Zmiękczać wodę czy nie zmiękczać?” – oto jest pytanie.

 

Naszym zdaniem warto jest zachować wapń i magnez w wodzie i pić ją przede wszystkim bez przegotowania. 

Pierwiastki te pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie i wg niektórych badań są lepiej przyswajalne właśnie z wody niż z żywności.

Zdecydowana większość wodociągów w Polsce dostarcza wodę średnio twardą o zawartości 200-350 CaCO3 i jest to dobra wiadomość dla naszego zdrowia.

Wykazano, że na terenach, gdzie woda jest miękka (pokłady wodonośne znajdują się w miejscach występowania skał pochodzenia wulkanicznego, nie osadowego, wapiennego) występują niedobory wapnia i magnezu prowadzące do istotnie większego ryzyka zapadania ludzi na choroby serca.