Dystrybutory filtrujące wodę
Dystrybutory filtrujące wodę czy woda butelkowana – co bardziej opłaca się przedsiębiorcom?

Dystrybutory filtrujące wodę czy woda butelkowana – co bardziej opłaca się przedsiębiorcom?

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale obowiązkiem każdego właściciela firmy jest zapewnienie swoim pracownikom wody pitnej. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rozwiązań, które to umożliwiają. Wspomnieć w tym miejscu należy przede wszystkim o dystrybutorach filtrujących wodę, dystrybutorach wody źródlanej czy też o wodzie butelkowanej. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a to, na co się zdecydujemy, zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji oraz od dysponowanych środków finansowych.

Dystrybutory wody źródlanej – dlaczego warto?

Dystrybutory wody źródlanej są bardzo wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zadaniem właściciela firmy jest w tym przypadku kontrolowanie zużycia wody przez osoby zatrudnione oraz regularne zamawianie dostaw butli z wodą źródlaną. Duże zakłady powinny posiadać co najmniej kilka miejsc przeznaczonych do czerpania wody oraz specjalną przestrzeń do składowania zakupionych butli. Dzięki temu możliwe będzie ograniczenie liczby dostaw w danym okresie.

Dużą zaletą dystrybutorów wody źródlanej jest zapas wody nawet w przypadku jej braku w kranie, a także regularna sanityzacja urządzeń. Butle mogą być do siedziby firmy dostarczane regularnie lub też na zamówienie. W czasie dostaw nowych butli stare są zabierane i mogą być ponownie wykorzystane. W znakomity sposób ogranicza to ilość powstałych odpadów w środowisku.

Dystrybutory wody filtrowanej

Dystrybutory wody filtrowanej uniezależniają firmę od dostaw wody w opakowaniach. W tym przypadku woda jest pobierana z sieci wodociągowej, a następnie filtrowana w taki sposób, by nadawała się do spożycia. Bardzo istotne jest jednak, aby wybierając dystrybutory, zwrócić szczególną uwagę na jakość zastosowanych filtrów. Pozwolą one na właściwe oczyszczenie wody w taki sposób, by charakteryzowała się doskonałym smakiem i brakiem niepożądanych substancji.

Ostatnim rozwiązaniem jest zakup do firmy zgrzewek butelek z wodą. Produkty te spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania jakości, jednak z drugiej strony przekłada się to na cenę. Tego typu akcesoria są w perspektywie czasu droższe niż dystrybutory wody.